fbpx

+48 791 126 366

Dlaczego mój komputer tak wolno chodzi?

Dlaczego mój komputer tak wolno chodzi?

Jeśli Twój komputer zwolnił pracę, a Ty zastanawiasz się, co zrobić? Zerknij na nasze wskazówki 🙂

1. Zrób przegląd swojego dysku i sprawdź czy wszystkie zainstalowane programy rzeczywiście są Ci potrzebne. Zwróć też uwagę na to czy nie trzymasz na dysku zbędnych plików - być może brakuje miejsca na dysku.

2. Przy codziennej pracy komputera stale mamy do czynienia z powstawaniem tzw. plików tymczasowych, które pozostawiają ślady przez różne programy czy moduły instalacyjne. Nie zwracając na nie uwagi i nie czyszcząc komputera z tych plików ich liczba tak rośnie, że zaczniesz odczuwać spowolnienie komputera.
1️⃣ Można je usunąć, kasując zawartość katalogu "Temp", gdzie składuje się ich najwięcej.
2️⃣ Można również skorzystać z takich programów, jak CCleaner, co pozwoli uzyskać więcej miejsca na dysku i przyspieszy pracę komputer.

3. Jeśli na Twoim komputerze znajdują się programy, których sługo nie używasz - pomyśl o ich odinstalowaniu. Zbyt duża ilość aplikacji także może spowolnić jego pracę.

4. Jeszcze jakiś czas temu dyski SSD było można kupić za większe pieniądze niż dyski talerzowe. Na szczęście to się zmieniło i obecnie warto rozważyć zamontowaniem dysku SSD, przeznaczając go choćby na sam system operacyjny. Różnica w szybkości robi wrażenie 🙂

5. Instalując w pececie oprogramowanie, sprawdź czy w tle nie działają niepotrzebne aplikacje, które mogą spowalniać system. Mogą one uruchamiać się automatycznie wraz z Windows umożliwiając szybsze wczytywanie programów. Kłopot w tym, że są one nieustannie na chodzie niezależnie od tego czy są potrzebne, czy nie.