fbpx

+48 791 126 366

JAK DŁUGO TRWA NAPRAWA LAPTOPÓW I OD CZEGO ZALEŻY?

Jak długo trwa naprawa laptopa i od czego zależy?

Powszechnie uznaje się, że naprawa laptopa to dość nieskomplikowana czynność, a po oddaniu go do serwisy komputerowego zaraz odbierzemy go działającego z powrotem. Faktem jest to, że czas naprawy zależny jest od złożoności usterki, jaką zdiagnozowaliśmy w sprzęcie. Dlatego też oddając sprzęt w ręce serwisu warto nastawić się na troszkę dłuższy okres oczekiwania niż zakładaliśmy.

Czas naprawy laptopa

Czas naprawy laptopa zależy od wielu czynników, które wpływają na okres naprawy laptopa. Wśród nich możemy wymienić:

- Znany model laptopa - usterka w powszechnie znanym modelu laptopa jest łatwiejsza do naprawy, więc i czas oczekiwania będzie krótszy, ponieważ dostępność części zamiennych jest o wiele większa.
- Sprawna diagnoza - może zdarzyć się tak, że po diagnozie laptopa należy wymienić konkretną jego część (np. matrycę) - wówczas sprzęt zostanie oddany klientowi bardzo szybko.
- Instrukcja serwisowa - kiedy laptop ma swoją ogólnodostępną instrukcję serwisową, to także skomplikowana usterka może być naprawiona sprawnie i szybko.
- Zalanie laptopa - zalany laptop zalanemu nie jest równy. Wszystko zależy od tego co zostało wylane, ile czasu minęło od zalania do dostarczenia sprzętu do serwisu komputerowego, a także która część została zalana.
- Ponowna naprawa laptopa - może ona zostać wydłużona, jeśli wcześniej był on w innym serwisie komputerowym, a tam nie udało się naprawić występującej usterki. Wówczas bywa i tak, że należy naprawić usterkę, która wystąpiła jako pierwsza oraz tę spowodowaną przez błędną naprawę w poprzednim serwisie.
- Naprawa na własną rękę - niektórzy klienci starają się naprawić sprzęt samodzielnie, jednak często bywa tak, że bardziej zaszkodzą niż zlikwidują występujący problem.

Naprawa laptopów Biłgoraj

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego serwisu. Zapewniamy sprawną, bezpieczną i przystępną cenowo naprawę sprzętu komputerowego.