fbpx

+48 791 126 366

Optymalna praca z dwoma monitorami

Optymalna praca z dwoma monitorami

Obecnie komputer stanowi integralne urządzenie w pracy, a znaczna większość procesów w korporacjach jest transferowana do odpowiednich programów. Efekt mamy taki, że musimy w znacznie krótszym czasie opanować wiele czynności. W takich sytuacjach znakomicie sprawdza się praca na dwóch monitorach.

Komfort pracy przed komputerem
Coraz częściej w firmach spotkamy się z powstającym trendem pacy na dwóch monitorach. Ale dlaczego? Otóż odpowiedź jest dość oczywista – głównym powodem jest nasza wygoda. Wówczas unikamy notorycznego przeskakiwania pomiędzy aktywnymi okienkami czy dokumentami, a to znacząco rzutuje na efektywności pracy. Przede wszystkim kiedy musimy bazować na kilku źródłach informacji czy podczas porównywania czegoś ze sobą. Kiedy wykorzystamy dwa monitory możemy skorzystać z paru aplikacji w tym samym czasie, ale także nasze pole widzenia jest znacznie większe.

Jak podłączyć drugi monitor do laptopa?
Jeśli chcemy podłączyć dodatkowy monitor, musimy mieć wolny port Display Port, DVI, VGA albo HDMI (czynność przeprowadzamy na wyłączonym sprzęcie). Kiedy już podłączymy drugi monitor, uruchamiamy komputer i przechodzimy do ustawień, aby zmienić rozdzielczość ekranu oraz rozpoznać dodatkowy monitor. Oba monitory będą określone cyframi 1 i 2, a dzięki temu jesteśmy w stanie pracować efektywniej przez ustawienie najbardziej wygodnego sposobu na przejście między dwoma urządzeniami. Znacznym udogodnieniem jest również fakt, że komputer zapamiętuje te ustawienia na przyszłość i każdorazowe jego uruchomienie pokazuje podłączone w ten sam sposób monitory.