fbpx

+48 791 126 366

Outsourcing informatyczny

Outsourcing informatyczny

Prowadząc firmę starasz się redukować koszty i oddelegowywać zadania. I tak na przykład zadania księgowe zlecasz do zewnętrznego biura rachunkowego. To samo możesz zrobić z wszelkimi czynnościami informatycznymi. Zobacz na czym to polega.

 

Pojęcie outsourcingu informatycznego

 

Outsourcing IT wykorzystuje się w wielu różnych rodzajach firm. Polega ono na oddelegowaniu pewnych zadań, które do tej pory były wykonywane w firmie osobom niezatrudnionym bezpośrednio. Wówczas zewnętrznej firmie informatycznej zlecasz zadania z zakresu wsparcia informatycznego.

 

Zalety outsourcingu informatycznego

 

Największą zaletą korzystania usług zewnętrznej firmy informatycznej jest znaczne obniżenie kosztów, które wynikają z korzystania z rozwiązań IT, efektywnego wykorzystania czasu i zatrudnienia ludzi. Firmy, które decydują się na taką współpracę w przypadku awarii oprogramowania, mogą liczyć na szybką pomoc w sposób zdalny bądź interwencję w miejscu pracy.

 

Coraz więcej firm nie może sobie pozwolić na zatrudnienie informatyka, ponieważ do uszkodzeń dochodzi dość rzadko. Ponadto problem stanowi również znalezienie odpowiednio wykwalifikowanej osoby, ze względu na fakt, że branża IT ma bardzo dużo różnych specjalizacji.

 

Warto dodać, że nawiązując współpracę z zewnętrzna firmą informatyczną, firma zatrudniająca ma gwarancję poufności i bezpieczeństwa w zakresie danych, jakie znajdują się na urządzeniach.

Innymi zaletami, o których należy wspomnieć są:

   – poprawa jakości usług informatycznych

   – oszczędność czasu

   – oszczędność pieniędzy

   – odciążenie pracowników w zakresie zagadnień informatycznych

   – optymalizacja procesów biznesowych w firmie

   – ciągłość pracy przy stanowiskach komputerowych

   – opłata abonamentowa pozwala na dokładne obliczenie stałych kosztów miesięcznych opieki informatycznej

   – dostęp do wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów

   – dostęp do najnowszych technologii informatycznych

 

Na pewno zaoszczędzisz pieniądze i nerwy na takiej współpracy.