fbpx

+48 791 126 366

Praca komputera 24/7

Praca komputera 24/7

Obecnie niemal w każdym domu jest komputer, natomiast w dużej części z nich pracuje on 24 godz./dobę. Ale czy komputer nie potrzebuje odpoczynku? Czy nie warto zastanowić się nad jego kondycją? Czy pracujemy na nim w należyty sposób?

Bezustanna praca komputera

Niestety problem ciągłej pracy komputera jest bagatelizowany przez wielu ludzi. Warto wiedzieć, że przy takim korzystaniu z urządzenia, a jednocześnie przez zaniedbanie, można doprowadzić do sytuacji, w której tylko serwis komputerowy będzie mógł interweniować. Dlatego należałoby zastosować się do kilku wskazówek:

Dbałość o czystość – kondycja twojego komputera zależna jest w znacznym stopniu od jego czystości. Wnętrze pełne kurzu doprowadza do szybszego przegrzewania się niektórych części, a to w konsekwencji prowadzi do wolniejszej pracy komputera czy laptopa. Warto przeczyścić go wtedy specjalnym sprayem ze sprężonym powietrzem, aby mógł pracować należycie. To niewielka inwestycja, której brak może doprowadzić do poważniejszych i znacznie bardziej kosztownych uszkodzeń komputera. Więcej o czyszczeniu w kolejnym artykule.
Uporządkowanie plików na dyskach – z naszej praktyki wynika, że wiele problemów bierze się ze zwyczajnego bałaganu na dysku twardym. Zazwyczaj zapisujemy na nich duże ilości danych, które tak naprawdę nie są nam potrzebne – to niestety prowadzi do przeciążenia na dysku. Rozwiazaniem do pewnego czasu są wbudowane narzędzie systemów operacyjnych, które usprawniają utrzymanie porządku na komputerze. System Windows ma defragmentator dysków czy czyszczenie dysku.
Uważajmy na wirusy – nie mamy tu na myśli jedynie bezpieczeństwa i bezawaryjnego użytkowania sprzętu, ale również naszą prywatność. Z wirusami mamy najczęściej do czynienie w chwili korzystania z internetu. Wpraszają się do naszych urządzeń w celu: spowolnienia systemu, kasowania danych, wyświetlania reklam czy własnie kradzieży naszych poufnych danych. Z tego powodu szczególnie istotne jest zainstalowanie na urządzeniu optymalnego programu antywirusowego, ale również zapory sieciowej (tzw. firewall), dzięki którym jesteśmy w stanie zminimalizować niebezpieczeństwa z sieci.

Serwis komputerowy Biłgoraj
Jeśli powyższe porady nie znalazły zastosowaniu w waszych komputerach i dalej coś działa nie tak jak powinno, zapraszamy do naszego serwisu na bezpłatną diagnozę. >KONTAKT<