fbpx

+48 791 126 366

Zalany sprzęt – i co dalej?


Zalany sprzęt - i co dalej?

Bywa tak, że zdarzy nam się przykry wypadek podczas jedzenia czy picia podczas korzystania z laptopa. Taka sytuacja może nastąpić niekoniecznie z naszej winy, ale warto pamiętać, ze zalanie laptopa nie zawsze musi być katastrofalny w skutkach. Wystarczy zaraz po jego zalaniu podjąć odpowiednie kroki, aby ograniczyć szkody. Bardzo istotna jest wówczas każda czynność i każda minuta, ponieważ od tego zależy stopień przywrócenia naszego laptopa do życia.

Więc jak reagować w takiej sytuacji?

Naprawa laptopa po zalaniu Należy wiedzieć, że uszkodzenia wywołane zalaniem sprzętu są jednymi z najgorszych do usunięcia, z jakimi możemy się spotkać. A to dlatego, że każde zalanie jest inne, więc i usterka może się rzadko powtarzać. Sama naprawa laptopa uzależniona jest od obszaru i stopnia zalania. Zaś najistotniejszym problemem jest rozpoznanie, które elementy zostały zniszczone, a tu znaczenie ma kilka czynników:
⦁ rodzaj cieczy,
⦁ miejsce, które zostało zalane,
⦁ czas reakcji na zalanie laptopa

Czas reakcji jest kluczowy

Nasza reakcja w tej sytuacji ma duże znaczenie. Dlatego warto jak najszybciej z zalanym laptopem udać się do serwisu komputerowego, co jest niezwykle ważne w szybkiej i sprawnej naprawie. Jeśli będziemy zwlekać, a w naszym laptopie będzie postępowała korozja zalanych podzespołów, wpłynie to na ich uszkodzenie i awarie płyty głównej. ? Wówczas uszkodzenie może być trwałe bądź nieopłacalne.

Serwis laptopów Biłgoraj

Dlatego też zalanie podlega szczegółowej diagnozie, ponieważ bez tego nie określimy jednoznacznie, który obszar uległ zniszczeniu. W takiej sytuacji serwis komputerowy określa działanie jakie należy podjąć by znaleźć wszelkie uszkodzenia. Kluczową czynnością jest zahamowanie korozji, która stale się nasila. Mimo wszystko jej zaletą jest to, że możemy oszacować orientacyjny czas zalania urządzenia i dzięki temu podejmujemy słuszne działania w celu skutecznej i szybkiej naprawy.

Zwarcie w laptopie - nie dopuść do niego

Może jednak zdarzyć się tak, że w naszym laptopie doszło do zwarcia. I to jest największy problem, ponieważ wtedy znacznie trudniej określa się skalę zniszczenia. Wtedy po prostu kierujemy się śladami zalanych podzespołów.

Niestety zalanie może mieć przykre konsekwencje, ponieważ bardzo często uszkodzenia sprzętu są nieodwracalne. Dlatego tak alarmujemy, że czas reakcji użytkownika jest najważniejszy.
1. Odłączamy laptop od źródła zasilania,
2. Wyjmujemy baterie
3. Oddajemy do serwisu komputerowego Gdybyś szukał pomocy w tej dziedzinie, zapraszamy do kontaktu.