fbpx

+48 791 126 366

Laptop się popsuł, a Ty nie wiesz co zrobić? Sprawdź.

serwis komputerowy, naprawa laptopów, serwis laptopów, biłgoraj
W dzisiejszych czasach laptopy służą nam już nie tylko do rozrywki, lecz przede wszystkim do spraw zawodowych. Kiedy jednak ulegają awarii, możemy mieć poważne problemy, ale także zaległości w pracy.

Kiedy udać się do serwisu komputerowego?

Gdy nie wiemy do końca co dzieje się z komputerem i nie możemy nad tym zapanować, zazwyczaj zakładamy najczarniejszy scenariusz. Lecz zanim przyjdziesz do serwisu laptopów warto na spokojnie spróbować samemu  zdiagnozować usterkę. Sprawdź poniższą listę,a dzięki temu może unikniesz fatygi z błahym problemem.

Jakie są najczęstsze usterki laptopów?

  1. Uszkodzenia kabli bądź przewodów. Nikogo nie powinno to dziwić – przecież laptop to przenośny sprzęt i często korzystamy z tej możliwości. Dlatego sprawdź wszelkie kable i złącza – być może skończy się na odwiedzeniu sklepu elektronicznym.
  2. Niedopracowana technologia lub błędy montażowe, co przekłada się na usterki głównie z płytą główną laptopa. W tej sytuacji zapraszamy do serwisu komputerowego, ponieważ na własną rękę lepiej nie działać w tej sytuacji.
  3. Ekran? W jego przypadku najczęściej mamy do czynienia z uszkodzeniem matrycy (czarny ekran lub błędne wyświetlanie tekstu). W takich sytuacjach najczęściej niezbędna będzie wymiana matrycy, a bywa, ze jest to niemały koszt. Musisz też wiedzieć, ze tego typu uszkodzenia wychodzą po mocnym naciskaniu ekranu bądź po upadku nawet z niedużej wysokości.
  4. Laptop został zalany. Zalanie sprzętu to bardzo popularna usterka, a jednocześnie niebezpieczna dla samego laptopa. Zapraszamy do wpisu na ten temat: Zalany sprzęt – i co dalej?.
Problemy z laptopami mamy dość często. Niestety przy wielu usterkach, nie jesteśmy w stanie sami nic zrobić. Dlatego wówczas zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – . Serwis komputerowy BEST NET.